Samo się nie zrobi

Martynkowa kolekcja pojazdów się powoli powiększa. Martynkowe autka mieszkały dotychczas na półce, na której miejsca zaczęło brakować. Martynkowa mama postanowiła to zmienić.

W poszukiwaniu parkingu koniecznie ze "zjeżdżalnią" jak zwykle niezawodny okazał się internet. Przeglądała matka aukcje, przeglądała, zapisywała, z zapisanych po namyśle usuwała bo coś nie pasowało.. Aż w końcu znalazła. Zupełnie nie tam gdzie myślała że znajdzie.
Więc pozbawiła matka jedne ze swoich butów kartonowego mieszkania, podprowadziła tatusiowi opakowanie tekturowe od jakichś słuchawek, oskubała toaletusa z wewnętrznej rolki, wyszperała dwustronną taśmę, nożyczki i stworzyła takie oto dzieło sztuki:


Przedstawiam Wam moje pierwsze własnoręcznie zrobione coś do zabawy: dwupoziomowy parking z podjazdo-zjazdem!


Martynka przyniosła kilka autek i się zaczęła zabawa!
Parking [o dziwo] przetrwał nacisk małych rączek oraz samochodów, nie rozkleił się ani żadnego innego uszczerbku nie zaliczył.


Czegoś tutaj jednak brakowało. I Martynka od razu to zauważyła. Gdy zaparkowałyśmy razem autka i mama zabrała się za robienie zdjęć, Martynka z każdej strony obejrzała dokładnie budowlę i spytała: a gdzie drzwi?
Mama wzięła więc nożyczki i powstały drzwi (z założenia to brama wjazdowa) z mulinową klamką co by się łatwiej otwierało:


Jak widać, Martynka długopisem ładnie już nasz parking ozdobiła. A ja się głowię, czym by go poobklejać aby był kolorowy.
Opublikowane w kategorii

16 komentarzy:

 1. faaajny :) ozdabianie będzie najlepsze

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolorowe papiery decoupageowe, zwykly kolorowy papier a moze folia samoprzylepna? Chyba z kazdym z powyzszych bedzie dobrze...bo juz I w stanie surowym calkiem dobrze sie prezentuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko muszę namierzyć sklep gdzie takie rzeczy kupić można ;)

   Usuń
 3. A ja bym go farbami plakatowymi potraktowała :D Piękny jest :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z początku o farbkach myślałam, tylko że nie wiem jakby się ta taśma sprawowała pomalowana, pewnie by schodził kolor, dlatego czymś go okleję ;)

   Usuń
 4. Świetny pomysł :) ! A na to może papier samoprzylepny. Nie wiem jakie są teraz przybory dla dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jeszcze zbyt nie jestem na czasie w przyborach ;)

   Usuń
 5. mamuśka jaka Ty pomysłowa jesteś:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Super ! Zdolniacha z Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. parking boski :) Maksiu jednak szybko by go rozpracował ;)

  OdpowiedzUsuń