23.02.2014

Mama na 6!

Matka Denatka zaprosiła nas do zabawy, więc się chętnie przyłączamy :)


Zadanie brzmi:
Jakie 6 produktów przeznaczonych dla maluszków czyni z Ciebie mamę na szóstkę?
1. Puzzle piankowe


Maluch może ćwiczyć przewroty na brzuszek, pełzanie, pierwsze nieśmiałe czworaczkowe kroczki, a mama spokojna że sobie guzów o podłogę nie nabije.

2. Termometr bezdotykowy


Nie wyobrażam sobie innego mierzenia temperatury.

3. Nakolanniki do raczkowania


Dla maluchów zaczynających przygodę z przemieszczaniem się w okresie letnim - rzecz niezbędna! Jeśli nie mamy w domu dywanów.

4. Jedzenie w słoiczkach


Lubię gotować, ale nienawidzę gdy coś mi nie wychodzi, albo gdy wyjdzie ale młodzież nie chce jeść. Wnerwia mnie niesamowicie że tracę czas przy garach i coś pójdzie nie tak że ląduje to w śmietniku (jak z tym cholernym barszczem, niedawno dwa gary wylane! Już nigdy nie gotuję barszczu!) Tu tego problemu nie było - kupione w sklepie, podgrzane, zjadane, częściowo [lub w większości] wyrzucane. Zero tracenia czasu, zero tracenia nerwów, maluch zadowolony, mama szczęśliwa i spokojna ;))

5. Moskitiera


Zbawienie na wiosnę i lato. Zarówno do wózka, jak i do łóżeczka.

6. Świnka Peppa


Nienawidziłam świnki Peppy, ale teraz ją kocham, szczerze i prawdziwie! Sprawia ona że Martynka zajmuje się sama sobą przez bardzo dłuższy czas, czy to bawiąc się domkiem i figurkami, czy układając peppowe puzzle, nie mówiąc już o bajce na dvd - przez godzinę dziecka nie ma! Peppo wielbię cię, bo dajesz mi wolny czas, dzięki czemu mogę pozmywać/przygotować obiad/powiesić pranie w spokoju/zamieść podłogę bez małego pomocnika rozgarniającego wszystko dookoła. A mama na 6 ma przecież ogarnięty dom, co nie? ;))


A żeby tradycji stała się zadość, to nikogo nie nominuję - niech się bawi każdy kto ma na to ochotę! :))

0 komentarze:

Prześlij komentarz