Dlaczego Baby Tv jest lepsze od Mini Mini Plus?

Wszyscy zapewne znają kanał Mini Mini Plus. A Baby Tv? Oglądacie z maluchami?
Baby Tv to kanał typowo dla najmłodszych, nie ma tam rozwiniętej akcji, główni bohaterowie poszczególnych bajek z reguły w każdym odcinku robią to samo.


Przykładowo taki "Głodny Benio". Ciągle wybiera do zjedzenia coś, czego akurat kucharz zrobić nie może i ciągle poszukuje składnika. Zmienia się tylko ten składnik. Raz jest to marchewka, innym razem mleko.
Albo kangurki "Kenny i Goorie", w kółko pomagają innemu zwierzątku, lecz ich pomoc zawsze sprowadza się do jednego, a mianowicie zbudowania odpowiedniego przyrządu (np. miś nie mógł sięgnąć jabłek z drzewa - zbudowali mu drabinkę. Żółw musiał gdzieś szybko dojść - zbudowali mu wrotki.)
No dobra, bo odbiegam od tematu.
Odpowiedzmy sobie na pytanie zadane w tytule: dlaczego Baby Tv jest lepszy od Mini Mini Plus?
Nie będziemy porównywać tu bajek z tych dwóch kanałów, bo to można powiedzieć: zupełnie inna bajka. Chodzi mi o jeden mały, drobniutki szczegół, ale jakże przydatny i pożądany na etapie na którym jest Martynka.Tak, chodzi o opcję zmiany języka. Martynka w ramach nauki angielskiego, od jakiegoś czasu ogląda po angielsku bajki. Sama prosi żeby jej włączyć po angielsku. Peppa pig ma być i koniec, a nie świnka Peppa. Dotychczas używałyśmy Youtuba, aż pewnego pięknego poranka przypomniałam sobie, że przecież nasz piękny dekoder ma coś takiego jak zmiana języka dźwięku. Pilot w dłoń i szukamy. O, jest! Jak widzicie, tych języków jest tu więcej.
A na Mini Mini Plus wygląda to tak:


Marnie ;)) Nie możemy zmienić języka dźwięku na żaden inny. Żałujemy, bardzo tego żałujemy, bo Troskliwe Misie czy też wspomniana wyżej Peppa, to bajeczki chętniej oglądane niż na przykład widoczny na zdjęciach Pan Ślimak z Baby Tv.

Jedyne co proponuje nam Mini Mini Plus, to bajka Świat Słów. Co jakiś czas usłyszymy, np że box to pudło, a water to woda.Nie jest to jednak to o co mi chodzi, kiedy mamy oglądać angielskie bajki. Dlatego z reguły wybieramy kanał Baby Tv.

A Wy, oswajacie swoje pociechy z obcymi językami? Jeśli tak, to w jaki sposób?_______________________
Nowość ze Strefy Malucha:


Kolejny film z cyklu Z półeczki biblioteczki. Tym razem o książkach nietypowych, które zainteresują nawet małych nie-czytaczy. Martynka też należała do nie-czytaczy, Oj jak bardzo nie chciała żeby jej czytać. Stąd kilka u nas książek - odwracaczy uwagi od czytania ;))


0 komentarze:

Prześlij komentarz