02.10.2014

Rodzinne granie - planszówkowy zawrót głowy.

Lubicie gry planszowe? Ja bardzo. Pojedynek: planszówki kontra komputerowe, zawsze wygrają te pierwsze. I bardzo, bardzo ubolewam, że nie mam z kim na co dzień grać. Mąż mi się trafił nielubiący. Albo raczej wolący ten drugi rodzaj gier - na monitorze czy też ekranie telewizora. Czekam więc, aż Martynka podrośnie, w niej ma jedyna nadzieja.
A tymczasem pokażę Wam cztery gry. Dla młodszych i starszych, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Pieczątki to fajna propozycja dla przedszkolaków. Duże, drewniane stempelki są niesamowicie wygodne dla małych rączek. Do zestawu dołączony jest oczywiście tusz, oraz kredki i notesik aby zabawa mogła się rozpocząć od razu!
Wybaczcie plamy po tuszu na nich. Ale aby zrobić powyższe zdjęcie, musiałam prawie że walczyć o nie z Martynką. Praktycznie nie wypuszcza ich z rąk. A najbardziej upodobała sobie pociąg z wagonami. Tworzy niesamowicie długie składy kolejowe i oczywiście skrupulatnie je koloruje.

Więcej szczegółów w filmie:


A ja pokażę Wam gry, w które ja gram wraz z siostrzyczką moją ;))

Tajemnica Zamku.


Naszym zadaniem jest uratować księżniczkę. Nie będzie to takie proste, gdyż poruszamy się po labiryncie pełnym niespodzianek, a po drodze musimy zmierzyć się z wrogami, pokonać smoki i zdobyć wymagane przedmioty.

Skarby Karaibów.


To gra na podobnej zasadzie jak powyższa. Również mamy labirynt, z tym że jest to labirynt podwodny. Wcielamy się w rolę nurka i szukamy skarbów. Naszym zadaniem jest zdobyć jak najwięcej ukrytych kosztowności. Sprawę utrudnia to, że naraz możemy trzymać w rękach tylko dwa przedmioty - trzeba z nimi dopłynąć do pontonu i je tam odłożyć, wtedy dopiero można wrócić po więcej. Pływający w okolicy rekin również nie ułatwia - musimy na niego uważać.


Gra ta, podobnie jak Tajemnice Zamku, jest niesamowicie lekka i przyjemna - to dwa moje hity!

I na koniec Czacha Dymi.


Tu już nie jest tak lekko przy rozgrywce, bo trzeba myśleć :) Ta gra to kopalnia wiedzy, ciekawostek i zaskakujących informacji. Mamy tutaj karty z pytaniami, na każde pytanie odpowiadamy 'prawda' lub 'fałsz' i w zależności od tego czy zgadniemy czy nie, wykonujemy polecenie z karty. Gra jest już troszkę trudniejsza, przewidziana dla dzieci od 8 roku życia. Ale zapewnia długie godziny świetnej zabawy!

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie - i zima coraz bliżej. Długie wieczory, które najchętniej przesiedziałoby się pod kocem. Jest to idealny czas aby usiąść razem i zagrać w grę planszową. Mnóstwo zabawy i śmiechu gwarantowane.
Co prawda Martynka nie jest jeszcze odpowiednia wiekowo aby w powyższe gry grać według ich zasad, ale nie przeszkadza nam to w zabawie. Zwłaszcza układanie labiryntów polubiła.

A nasz cykl planszówkowy dopiero się rozpoczyna. Bądźcie z nami na bieżąco, aby nie przegapić żadnego odcinka :))

____
Wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Kukuryku oraz Adamigo.

1 komentarz:

  1. Teraz planszówki są tak bogato wyposażone, że nawet gra komputerowa się nie umywa do tego, co można zrobić w grupie. Fajnie jest się wbić w planszówkę w wolnym czasie, chyba żadna z nich nie jest nudna :D

    OdpowiedzUsuń