12.10.2014

Weekendowe czytanie: dalsze losy Stasia i Nel.

"W pustyni i w puszczy" czytał chyba każdy. I chociaż lektury szkolne mają to do siebie, że niekoniecznie chętnie się po nie sięga, to na całe szczęście książki są wieczne. I nawet jak się czytało po tak zwanych łebkach, to po latach można nadrobić i przeczytać jeszcze raz. A dla tych, którzy pokochali głównych bohaterów książki Henryka Sienkiewicza, Wydawnictwo Znak Emotikon przygotowało ciekawą niespodziankę - dalsze przygody Stasia i Nel.Akcja książki "Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii" rozgrywa się dwa lata po "W pustyni i w puszczy". Staś Tarkowski mieszka z ojcem w Madrasie. Ten jednak zmuszony jest wyjechać służbowo, a Staś musi zamieszkać w internacie przy indyjskiej szkole, do której uczęszcza. Czuje się tam obco, nie potrafi znaleźć swojego miejsca. Staś niecierpliwie oczekuje przyjazdu Nel...

W podróży Nel do Madrasu towarzyszy przyjaciel ojca, sprawując nad nią opiekę. Po drodze, karawana z którą szła Nel zostaje zaatakowana. Nel i jej opiekun zostają rozdzieleni. Nel trafia do niewoli, do wioski thagów-dusicieli, którzy oszczędzają jej życie ale planują uczynić ją jedną z nich. Poznaje tam Malkę.

W między czasie Staś dowiaduje się, że został wybrany do odnalezienia pewnego przedmiotu. Wkrótce słyszy o zniknięciu karawany Nel i wyrusza na jej poszukiwania. Przypadkiem ratuje Malkę, która towarzyszy mu w dalszej podróży.

Pod groźbą zabicia Nel, zostaje zmuszony do poszukiwania tajemniczego diamentu...


To wyjątkowa książka. Kontynuacja klasyki, dlatego nie łatwo porównywać te dwie pozycje do siebie. Są po prostu inne.

"Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii" powinien przeczytać każdy, komu losy dwójki głównych bohaterów z książki Sienkiewicza nie były obojętne. Porywająca akcja z niespodziewanymi zwrotami, z pewnością dostarczy wrażeń fanom książek przygodowych. Polecamy.


____
Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Znak Emotikon.

0 komentarze:

Prześlij komentarz