W czym druga ciąża gorsza jest od pierwszej?

Każda ciąża jest inna. I wiem, że nie powinno się jednej do drugiej porównywać, bo na przebieg każdej wpływa wiele czynników. Jednakowoż jest coś, co sprawia że druga i w sumie każda kolejna ciąża jest gorsza od tej pierwszej. Coś, co znacząco utrudnia tak zalecany w trakcie ciąży spokojny tryb życia... Cóż to takiego?


A raczej - któż to taki?
No starszy maluch rzecz jasna. W większości przypadków w kolejnych ciążach nie można sobie pozwolić na spanie przez cały dzień z przerwami na jedzenie (w skrajnych przypadkach: na wymiotowanie) w pierwszym trymestrze. Na leżenie, odpoczywanie, relaksowanie się, na drzemkę kiedy po obiedzie dopadnie potworna senność. Nie ma już tak dobrze jak to było za pierwszym razem..

A to wszystko sprawia, że mam potworne wyrzuty sumienia. Bo nie mam siły iść na długi spacer, bo dyszę jak lokomotywa kiedy wejdę po schodach na górę i najchętniej bym się walnęła na ziemię i nie wstawała... A tu trzeba iść się bawić. No bo ile można bawić się samemu... Albo oglądać bajki. Nadużywam tego teraz przyznam szczerze. I niecierpliwie czekam na wrzesień mając złudną nadzieję, że jakimś cudem tych chorób tyle teraz nie będzie, że Martynka do przedszkola na te kilka godzin pójdzie i będzie się tam dobrze bawić, a ja odsapnę od wszystkiego...
Byle do grudnia!

0 komentarze:

Prześlij komentarz