Hity i kity ubrankowej wyprawki niemowlaka

Każda przyszła mama staje w końcu przed koniecznością zakupu ubranek dla swego wyczekiwanego dziecka. I nie jest to proste zadanie, jakby się pozornie mogło wydawać.. Głównym dylematem jest ilość potrzebnych ciuszków w danym rozmiarze. Tu wszystko zależy od tego, jak często zamierzamy prać te rzeczy. Jednak dziś nie o ilości, a o rodzaju tych ubranek. Na świeżo, póki Oliwka jeszcze mała i pamiętam, co mnie w tych początkowych tygodniach doprowadzało do mega wkurzenia.


 Body to jeden z głównych elementów wyprawki każdego niemowlaka. Nie wyobrażam sobie nic innego u takiego maluszka, który tylko leży. Jednak bodziak bodziakowi nie równy. I tak, mnie cholernie wkurzały bodziaki z tzw zakładką przy szyi. To ten z prawej strony na powyższym zdjęciu. Odkrywały one okropnie dekolt... Dużo lepsze są egzemplarze z zatrzaskami i teraz kupując ten element garderoby zwracam uwagę, aby zatrzaski były.
Jest jeszcze jeden rodzaj bodziaków - kopertowe, wyglądają o tak - klik i są najfajniejsze z tych trzech, jednak z tego co zdążyłam się zorientować, niezbyt wielki ich wybór jest. Większość sklepów preferuje modele wciągane przez główkę..


Bluzki w rozmiarze 0-3, lub też 56 i 62 są moim zdaniem kompletnie niepotrzebne. Irytowało mnie okrutnie że podwijały się, przy podnoszeniu Oliwii wędrowały w górę i zatrzymywały się pod paszkami. Tyle tego miałyśmy, a praktycznie nic nie użyte...


Idealny zestaw ubrań dla niemowlaka?
Body (z krótkim lub długim rękawem w zależności od pogody) i spodenki/półśpiochy/rajstopki w zależności od pogody. Oliwia ma obecnie 6,5 miesiąca i nadal jest w tego typu outfit ubierana. Nie wyobrażam sobie nic innego! Obecnie bluzek używa już więcej niż gdy była noworodkiem, dlatego na rozmiar 74 szalejemy bluzkowo i na krótkiego bodziaka zakładamy bluzkę przeważnie od rana gdy chłodniej, aby później zdjąć i mieć tylko krótki rękaw. Praktycznie nic innego, poza tym nie ubieramy. Mimo, że szafa pełna jest różnego rodzaju rzeczy, większość praktycznie nie ruszona wędruje regularnie do worka z za małymi...

Więc jeśli zastanawiacie się, co najlepiej ubierać dziecku po narodzinach, ja polecam body i spodenki/półśpiochy. I pajace na noc, do spania. Inne rodzaje ubrań moim zdaniem są zupełnie zbędne.
Jednak chętnie poznam Wasze zdanie w tym temacie - co takim maleństwom ubieracie?

0 komentarze:

Prześlij komentarz