Jak wakacje w Łebie, to koniecznie Sea Park!

Byliśmy tam rok temu, podczas wakacji pod namiotem kiedy Oli była jeszcze w brzuchu. Wtedy pisałam o Parku Dinozaurów - klik, oraz ogólnie o Łebie - klik. Jakoś tak wyszło, że o Sea Parku wtedy w końcu nie napisałam. Więc czas to nadrobić!Sea Park leży w miejscowości Sarbsk bardzo blisko Łeby. Jeżeli macie w planach wycieczkę tam, to radzę na samo otwarcie - później się nie dopchacie do atrakcji. My przyjechaliśmy na otwarcie, obejście całości zajęło nam może 2-3 godziny teraz już nie pamiętam za bardzo, w każdym razie gdy opuszczaliśmy Park, wszystkie okoliczne parkingi były w całości zastawione samochodami... Czegoś takiego jeszcze nie widziałam!


Co znajdziemy w Sea Parku? Przede wszystkim fokarium, a jeżeli uda nam się trafić na odpowiednią godzinę to i występ fok obejrzymy (o nim w filmie - klik).


Prehistoryczne muzeum 3D - rewelacja! Koniecznie tam wejdźcie!


 Park Makiet Zwierząt Morskich - to znaczy zwierzęta te są rozstawione po całym Parku, a przy każdym kilka faktów i ciekawostek napisane.Galeon Wodnik, z którego możemy podziwiać panoramę całego Parku, a nasze maluchy mogą poszaleć na niewielkim placu zabaw znajdującym się w jego dolnej części.

Nie zabrakło także żywych zwierząt, a dokładniej ptaków ze stresy przybrzeżnej - możemy je podziwiać w specjalnych wolierach.Po Muzeum 3d największe wrażenie bez wątpienia robi Wrak na Wspak. Błędnik Wam oszaleje gdy tam wejdziecie!
No i Park Miniatur Latarni Morskich Polskiego Wybrzeża. Można porównać ich wielkości, poczytać co nieco na ich temat, zorientować się na których się jeszcze nie było.
Dla najmłodszych przygotowano także coś w rodzaju mini-kina: spotkanie na ekranie z mówiącym wielorybem. Niestety nie wiemy dokładnie cóż tam było, gdyż dziewczyny nie doczekały początku, chciały stamtąd wyjść.Bilety kosztują coś około 40zł za osobę dorosłą. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo. A z tego co widziałam teraz na stronie Parku, w tym roku są całkiem nowe atrakcje. My na pewno jeszcze Sea Park odwiedzimy, gdy w pobliżu na wakacjach będziemy!

Co nieco widoków i przedstawienie fok w filmie:


0 komentarze:

Prześlij komentarz