Atrakcje Jeżyc: Stare Zoo i Ogródek Jordanowski

Lubimy wycieczki. Martynka najbardziej te autobusowe - ja mniej. Nie cierpię komunikacji miejskiej... Ale czego się nie robi żeby uatrakcyjnić niedzielny spacer? Wsiedliśmy w autobus i pojechaliśmy do Starego Zoo...


Nie mamy daleko, zaledwie dwa przystanki (pospiesznym autobusem. Bardzo długie przystanki..) i swego czasu dość często tam bywaliśmy. Z Oliwką pierwszy raz. A na dodatek ku ogromnej uciesze Martynki, dołączyła do nas kuzynka z rodzinką!


W Starym Zoo zwierząt za dużo nie ma, głównie ptactwa, kózki, owieczki, osiołki, kucyki na których można się przejechać, no i gady czy też płazy, lecz niestety jakoś ominęliśmy budynek z nimi i mimo planów wstąpienia tam, nie zrobiliśmy tego. A w środku podobno jest krokodyl - ktoś widział?Jest tam także budynek, w którym kiedyś mieszkały wielkie koty. Powiem Wam, że widząc jak ogromny teren tygrysy mają teraz w Nowym Zoo, jest się przerażonym że kiedyś w tak malutkiej klatce musiały mieszkać...
W weekendy Stare Zoo przygotowuje z reguły jakieś zajęcia dla dzieci, czy też karmienia zwierzątek. Martynka jednak odmówiła wejścia do kózek i podania im karmy lub też pogłaskania. Miała jakąś wewnętrzną obawę.


Place zabaw są dość fajne, można tutaj trochę czasu spędzić i się wyszaleć. Są też atrakcje płatne - park linowy, gokarty i karuzela. Koniecznie więc weźcie drobniaki w kieszeń gdy się wybieracie na spacer po Starym Zoo.


Wejście do Zoo jest darmowe, płaci się za wstęp do pawilonu gadów/płazów (jeśli ma się ochotę tam wejść), no i za atrakcje dla dzieci. Na terenie Zoo można kupić coś do jedzenia i picia, lody, watę cukrową oraz pamiątki.

Z Zoo postanowiliśmy zrobić sobie spacer do domu. Jakieś 6 kilometrów.. Gdzieś mniej więcej w połowie drogi mijamy Ogródek Jordanowski, widać go z ulicy więc nie szło przejść obok niego obojętnie.


Kiedyś regularnie przyjeżdżałyśmy tutaj z Martynką rowerem. Będziemy znów to robić, tylko Oliwka trochę jeszcze podrośnie żeby mogła we wkładce w przyczepce jeździć bez obaw.


Atrakcji dla dzieci jest tutaj bardzo dużo, plac zabaw dla mniejszych i drugi dla trochę większych, my korzystamy z obu bo różnią się bardzo "sprzętami". Na wizytę tutaj zaplanujcie sobie 2-3 godziny co najmniej, aby się dziecko porządnie wybawiło :)


Relacja video:


0 komentarze:

Prześlij komentarz