Nowe Zoo Poznań - wszystko, co musisz wiedzieć

Do Nowego Zoo dojechać można na kilka sposobów - autobusem, rowerem miejskim lub swoim (tylko trzeba go zostawić przed wejściem, na teren zoo nie wolno wprowadzać rowerów), samochodem lub Maltanką. Maltanka to koszt - 6zł bilet normalny, 4zł ulgowy lub 18zł bilet rodzinny. Oczywiście w jedną stronę, więc jeśli planujemy dostać się do zoo Maltanką, musimy się liczyć z podwójnym kosztem.
Niestety parking też kosztuje - 3zł za każdą rozpoczętą godzinę.


Wejście do Zoo w tygodniu kosztuje 15zł od osoby dorosłej, 8zł zapłacimy za bilet ulgowy, a 35zł za rodzinny (dwie osoby pełnoletnie i maks 4 dzieci). Maluchy do 3 lat za darmo. Zwróćcie uwagę na ten bilet rodzinny, bo nawet z jednym dzieckiem po trzecim roku życia warto go kupić. Chyba że się idzie samemu z dzieckiem, wtedy nie.


W poznańskim zoo zobaczyć można wiele gatunków zwierząt, jednak trzeba mieć na uwadze że nie wszystkie uda nam się podziwiać z bliska. Tereny są tak ogromne, że zwierzaki będąc w najdalszych zakątkach mogą być niewidoczne.
Na końcu znajduje się jakiś bar czy coś w tym stylu ;) Można tam zjeść obiad po wyczerpującym spacerze. My się skusiliśmy na burgery wołowe - pycha! A dziewczyny na frytki.


Przy samym już wyjściu jest mały plac zabaw z parkiem linowym dla dzieci od lat trzech. I tu rozczarowanie - nie ma opcji zakupu biletu na jedno przejście. Można wykupić całodniową zabawę za 14zł... Nasze dziewczyny chciały tylko raz się przejść, bo kierowaliśmy się już do auta, ale 28zł za je dwie i jedno przejście to przegięcie. Nowe Zoo powinno wziąć przykład ze Starego Zoo - w tamtejszym parku można raz się przejść za 5zł.


W zoo spędziliśmy trochę ponad 5 godzin - cały czas spacerując, z przerwą na hot doga krótko po wejściu i na burgery przy wyjściu.

Podsumowując koszty za nas trzech (Olinek się nie wlicza jeszcze):
- 35zł bilet rodzinny
- 18zł parking
- 6zł hot dog x3
- 15zł burger x2
- 5zł frytki
Razem: 106zł

Plus do tego zabraliśmy z domu ciasteczka, chrupki, banany, biszkopty i picie dla każdego.

0 komentarze:

Prześlij komentarz