Marcowe nowości książkowe

Czas pędzi jak oszalały, to już trzeci miesiąc w przeglądzie książkowym jaki się u nas pojawił! (książki ze stycznia - klik, książki z lutego - klik). Rozpoczynając ten cykl zastanawiałam się, czy będzie taki miesiąc w którym książek pokazywać nie będę, ale póki co nie zanosi się na to. W kwietniu też już co nieco kupiłam, co by dziewczyny na Wielkanoc dostały. A to dopiero początek miesiąca...


A co takiego znalazło się w naszej biblioteczce w marcu?
Zacznę od moich. Książki leżą w kolejce do przeczytania, z braku czasu bardzo opornie mi to idzie, ale najważniejsze że w ogóle idzie. "Kasacja" (klik) i "Ekspozycja"(klik). Podobno świetny autor. To będzie mój pierwszy raz z nim, mam nadzieję że będzie fajnie ;)


Na półki dziewczyn trafiło zdecydowanie więcej książek niż na moje. Z Wydawnictwa Siedmioróg, z serii 101 bajek - świetne bo małe i bardzo tanie, a mają fajne ilustracje. Prawdopodobnie większość z tych bajek znacie ze swojego dzieciństwa. Nabyć można je tu - klik.


Seria Moje Bajeczki to nowość dla nas. Mamy okazję ją poznać dzięki Annie i Elsie i przecudownym historiom, których w filmie nie znajdziecie. Już wkrótce jej recenzja. Do kupienia tutaj - klik.


Seria Czytam Sobie jest nam już dobrze znana, jestem przekonana że Tin będzie z wielką przyjemnością samodzielnie te książki czytać, gdy rozpocznie naukę. A tymczasem czytamy sobie wspólnie. Tym razem o Dobrym Psie - klik i Edisonie - klik.


Seria Czytam i Główkuję tak samo przypadła nam do gustu, jak powyższa. Król Gromoryk już u nas był, a teraz mamy okazję poznać jego najnowsze przygody. Wkrótce recenzja. (klik)


Agencja Wynajmu Rodziców (klik) to książka jeszcze nie dla Tin, ale już za chwilę, za momencik i ona zatonie w jej lekturze (czas tak szybko mija...). Już prawie ją skończyłam, więc niebawem więcej o niej usłyszycie na dzieciaki-testuja.pl :)


Seria Jak To Działa jest genialna! Na początku kupiłam ludzkie ciało (klik), a jak ją w domu przejrzałam to wiedziałam, że musimy mieć wszystkie. I tym sposobem trafiła do nas natura (klik) i kosmos (klik). O nich też za jakiś czas z pewnością więcej opowiemy. I może ostatnią część w końcu kupimy.


Regal Academy Ślub jak z bajki (klik) to dla nas absolutna nowość. Jednak spodobała się na tyle, że Tin wynalazła na jakimś kanale z bajkami jej telewizyjną wersję i zaczęła oglądać.


Basia i przyjaciele: Titi (klik) oraz Basia i biblioteka (klik) to serie które zapewne każdy rodzic przedszkolaków zna. Uwielbiamy Basię i niebawem o najnowszych książkach z jej przygodami więcej u nas usłyszycie.


Gdy smok się wprowadza ponownie (klik) już u nas jest! Na blogu www.dzieciaki-testuja.pl można jej recenzję poczytać i obejrzeć. Zapewniam, że warto :)


Piękna i Bestia (klik) już dziś wieczorem swą premierę na naszym drugim blogu mieć będzie. Przepiękne wydanie, cudowna bajka. Kochamy tą serię.


Mała Syrenka: złota księga (klik) kolejna cudowna seria. W twardej, a zarazem tak bardzo mięciutkiej okładce. To nasze pierwsze zetknięcie z tą serią. Książka skradła nasze serca bez dwóch zdań...


Obawiam się, że podczas wakacyjnego remontu pokoju dziewczyn, trzeba będzie nowy regał na książki im wstawić! :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz